Čišćenje lica kod kozmetičara – Da li vredi i koliko često ići?
Da li čišćenje lica kod kozmetičara pomaže? Istražujemo iskustva, dileme i savete o učestalosti tretmana i njihovim efektima
Čišćenje lica kod kozmetičara – Da li vredi i koliko često ići?
Da li redovno posete kozmetičaru za čišćenje lica zaista pomažu ili su samo trošenje novca? Mnoge žene imaju iskustva koja variraju od fantastičnih rezultata do potpunog razočaranja. U ovom članku ćemo istražiti različita mišljenja i iskustva kako biste lakše doneli odluku šta je najbolje za vašu kožu.
Različita iskustva – od ekstremnog poboljšanja do gubitka novca
Neke žene su imale ozbiljne probleme sa aknama i posetile su kozmetičara skoro svakog dana, samo da bi shvatile da im se stanje pogoršava. Tek kada su prestale sa redovnim čišćenjima i izbacile puder, koža im se oporavila. S druge strane, neke žene su bile skeptične, ali nakon što su redovno počele da idu na čišćenje lica, primetile su značajno poboljšanje.
Dilema mnogih je da li verovati kozmetičarkama koje insistiraju na hitnom čišćenju, tvrdeći da su pore pune i da će se problem pogoršati. Da li je to zaista neophodno ili samo način da se klijenti vrate i troše novac?
Koliko često ići na čišćenje lica?
Učestalost tretmana zavisi od tipa kože i njenih problema. Neke žene idu svake dve nedelje dok se stanje ne popravi, a zatim prelaze na mesečne tretmane. Druge idu samo nekoliko puta godišnje, smatrajući da je svakodnevno čišćenje previše agresivno za kožu.
Preporučuje se konsultacija sa dermatologom pre nego što se odlučite za redovne tretmane, jer problem može biti u pogrešnoj kozmetici ili hormonalnim promenama.
Kako izabrati pravu kozmetičarku?
Ključ uspeha leži u pronalaženju iskusne i stručne kozmetičarke. Mnoge žene su imale loša iskustva sa nekim salonima gde su im oštetili kožu noktima ili agresivnim tretmanima. Važno je da salon bude higijenski uredan, da kozmetičarka koristi kvalitetne proizvode i da ima laganu ruku prilikom čišćenja.
Neke kozmetičarke koriste maske za otvaranje pora umesto parenja, što je blaža opcija za osetljivu kožu. Takođe, postoji razlika između klasičnog čišćenja i mikrodermoabrazije, koja može pomoći kod oziljaka i proširenih pora.
Kućna nega vs profesionalno čišćenje
Neke žene su rešile probleme sa kožom samo uz pomć kvalitetnih kućnih preparata – gelova za čišćenje, tonika i maski. Međutim, dubinsko čišćenje koje pruža kozmetičar može biti korisno za one sa većim problemima kao što su uporni miteseri i akne.
Bitno je koristiti proizvode koji odgovaraju tipu kože i izbegavati često mehaničko diranje lica kako ne bi došlo do upala i ožiljaka.
Zaključak – da li vredi ići na čišćenje lica?
Odgovor zavisi od vaših individualnih potreba. Ako imate problematičnu kožu, profesionalno čišćenje može biti od velike pomoći, ali samo ako je u pitanju stručan pristup. Redovna kućna nega i pravilno odabrana kozmetika takođe mogu dati odlične rezultate.
Najvažnije je slušati svoju kožu – ako nakon čišćenja osećate pogoršanje, možda je vreme da promenite kozmetičara ili pristup njezi kože.